O czym jest ten blog?

Krótki rys historyczny

Odkąd pamiętam, lubiłem dzielić się wiedzą. Sprawiało mi przyjemność gdy poznawałem ludzi, którzy mieli podobne zainteresowania i mogliśmy wspólnie dyskutować o tym co nowego (głównie w świecie IT) się dzieje. W momencie kiedy na dobre rozwijała się blogosfera, web 2.0, media społecznościowe itp. również byłem mocno aktywny w sieci ale najczęściej jako ‘agregator’ treści a niekoniecznie ich twórca. Mówię okolicach roku 2005 i dalej. Pomimo tego, ze z tamtego okresu do dziś przetrwało tylko (a może aż) forum nerwica.com, które założyłem właśnie w 2005, to lekcje jakie od tamtej pory zdobywałem zaprowadziły mnie do bardzo ciekawych miejsc i doświadczeń.

Nowy nawyk – notatki

To czym się zajmuje i kim właściwie jestem opisałem w podstronie o mnie, natomiast musicie wiedzieć, że od zawsze miałem dużo złych nawyków. Moje życie w dużej mierze jest przykładem tego czego nie powinno się robić, ale będąc w miejscu w którym jestem, mogę powiedzieć, że wyeliminowałem już część z tych najgorszych zachowań, uzależnień i właśnie nawyków. Zacząłem szukać tego co można robić lepiej i dopiero od niedawna zacząłem robić to co powinienem od dawna a mianowicie – notatki. Tak, notatki są tym czego od zawsze mi brakowało. Krótkie opisy nt. tego co aktualnie się robiło czy to w formie pojedynczych zdań czy skrótów myślowych. Odkąd je robię – czuję bardziej niż dotychczas, że idę do przodu. Ale w moim przypadku wygląda to tak, że zazwyczaj jak coś robię, to muszę mieć w tym cel. Inaczej tracę sens, dlatego postanowiłem, że notatki jakie robię będą pełniły minimum trzy funkcje.

  • Pierwsza – uporządkowanie własnych działań i zadbanie o ‘higienę pracy’
  • Druga – pomoc innym, aktualnie szukającym opracowania jakiegoś tematu w odnalezieniu się w tym co samemu już przerobiłem
  • Trzecia – rozbudowa zaplecza pod działania związane z pozycjonowaniem

Słowem wstępu

Wpisy jakie znajdziecie na tym blogu czasem będą sensowne, czasem mniej a czasem będą wyglądały jak reklama. Mam nadzieję, że tych ostatnich będzie jak najmniej natomiast to miejsce jest mocno eksperymentalne i jego charakter pewnie będzie dopiero kształtował się w czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *