notatka 30 pazdziernika 2017

Biznes Notatki#1 – Od czego zaczniemy?

Koncepcja tego bloga zakłada, że publikacje notatek będzie odbywać się z opóźnieniem. Sytuacje o których piszę dziś, zdarzyły się już w przeszłości. Muszę jednak ustanowić jakiś początek. Dzień od którego zaczniemy podróż i który będzie jednocześnie punktem zero.

Pierwsze wpisy z których mogę coś odtworzyć są z dnia 30/10/2017. Przed tą datą również działo się dużo, ale opisy będą dotyczyć sytuacji głównie późniejszych.

Pod koniec Października 2017 roku jeszcze nie myślałem o wielu rzeczach, którymi dziś się zajmuję. Przedsięwzięcia w jakich brałem wtedy udział głównie były związane z usługami jakie świadczyłem dla zewnętrznej firmy związanych z rynkiem e-commerce. Posiadałem już jednej z moich sklepów Dama-Karo, ale większość czasu zajmowała mi praca 8:00 – 16:00. Sklep o którym wspomniałem wyglądał nieco inaczej i był wtedy oparty na autorskim silniku w PHP. Był to jeden z moich pierwszych większych projektów w PHP w całości napisany na własnym frameworku. Z czasem zaczęło brakować nowych funkcji a przede wszystkim czasu na ich ogarnięcie i kolejne wdrożenia były już na Magento.

O regularnej pracy dla zewnętrznych firm nie będę się rozpisywał aby nie opublikować czegoś poufnego, natomiast zwrócę uwagę na to, że dzięki współpracy z klientami dla których świadczyłem usługi w pełnym wymiarze czasu – bardzo dużo się nauczyłem. I w poprzednich latach jak i jeszcze rok później, wiedza jaką zdobyłem bardzo mocno wpłynęła na działania jakie później podejmowałem.

Jak myślę o wcześniejszych latach to muszę przyznać, że dawne podejście do życia w stylu 'wiem już wystarczająco dużo’ zawsze było później poddawane weryfikacji. Doświadczenia nie da się nauczyć z książek albo przeczytać na blogu. Każdemu, kto dopiero rozpoczyna swoją karierę polecam oprócz realizacji swoich projektów zatrudnienie się na jakiś czas w różnych firmach. Obserwacja sposobu działania innych ludzi bardzo pomaga w późniejszym prowadzeniu własnych działań. Przede wszystkim można nauczyć się tego, czego nie powinno się robić.

Dopóki Ciebie samego coś nie wkurzy, to czasem nie pomyślisz, że robisz to samo i wkurzasz tym samym innych.

Rozpisałem się i nie napisałem jeszcze czego dotyczyły notatki z tego dnia od którego wystartowaliśmy. Dotyczyły one bieżących spraw głównie w tej regularnej pracy. Tego dnia jednak również zacząłem przymierzać się do zakupu pierwszej kasy fiskalnej, która powoli zaczynała być potrzebna z uwagi na pojawiające się pytania o odbiory osobiste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *