shad i dama karo

Biznes Notatki#2 Handel „odzieżówką”

Przygodę z e-commerce jak i w ogóle handlem zacząłem od branży „modowej”. Wybór był dosyć przypadkowy, chcąc zająć się sprzedażą zastanawiałem się nad tym jakie typu produkty mogą być kupowane często i gdzie większą rolę odgrywać będzie jego prezentacja (zdjęcia) niż szczegółowy opis.

Założyłem sobie, że uruchomienie sklepu internetowego przyniesie kilka korzyści. Pierwsza to podszkolenie się w PHP. Czułem, że mam braki w w tym języku i chciałem nad tym popracować. Nie lubię robić czegoś bez sensu dla samego uczenia się, więc postanowiłem, że jednocześnie będę się uczyć i tworzyć jakiś projekt, który będzie później wykorzystywany. Druga korzyść jaką widziałem to zdobycie doświadczenia w nowych obszarach działalności biznesowej. Do tej pory nie miałem zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o handel a zawsze ta branża wydawała mi się interesująca. Trzecia rzecz o jakiej myślałem w kontekście sklepu jak i ogólnie handlu to wznowienie produkcji torebek damskich. Kaletnictwo było zawsze blisko mnie. Mój tata przez większość życia zajmował się szyciem toreb damskich stąd pomysł na zahaczenie również i o tą gałąź.

W związku z tym, że wtedy nie miałem za bardzo pojęcia o e-commerce, myślałem, że dobre i unikalne zdjęcie samo załatwi sprawę. Wyobrażałem sobie to wszystko tak, że przede wszystkim istotne będzie posiadanie małego studia fotograficznego. Zacząłem od kompletowania sprzętu i tak co było możliwe do pożyczenia to pożyczyłem, a resztę kupiłem. Takim mocno partyzanckim sposobem stworzyłem coś na wzór mini studia foto, które służy do dziś.

W związku z tym, że większość wydarzeń o których piszę nie znajduje odzwierciedlenia w notatkach jakie posiadam – piszę dosyć chaotycznie ale jeśli w przyszłości ktoś będzie to czytał – obiecuję, że im późniejsze będą wpisy, tym więcej rzeczy zacznie się klarować. :) Póki co blog jest tylko miejscem na bazgroły więc z góry przepraszam, jeśli po jakimś czasie oprócz robotów internetowych ktoś tutaj zajrzy. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *